Дана 28.02.2022. год. ученици наше школе су се прикључили петој акцији Друштва школских библиотеката Србије „Читајмо гласно“, поводом обележавања Националног дана књиге. Десет ученика и школски библиотекар су заједно наглас читали и разговарали о прочитаном. Читање омиљених стихова, цитата и делова омиљених кљига у школској библиотеци су почели у 5 до 12 (11:55) што симболично представља крајње време да се окренемо неговању књиге и културе уопште.
Циљ ове заједничке активности јесте подстицање читања, као и неговање матерњег језика и културе читања, а у будућности ћемо такође наставити да промовишемо књигу и читалачку писменост.
Ову акцију смо обележили под слоганом „Увек заблистам кад књигу читам и листам“.

Slika1

Slika2

Slika3

Copyright © 2022 ОШ "Живко Томић" Rights Reserved.