Од 17. до 26. маја 2021. године одржана је, пета по реду, акција 'Стварамо знање' у организацији Телекома Србија. У акцији је учествовало 40 основних школа на нивоу читаве Србије, од којих је 20 школа требало добити вредну награду - информатички кабинет. Све школе учеснице биле су подељене у четири групе, тј. географске области. Дакле, у свакој групи се нашло по 10 школа, од којих је првих пет добијало награду. Гласање за школе одвијало се на званичној Фејсбук страници МТС-а. Гласало се 10 дана, а затим су проглашени победници ове акције.
На предлог начелника Школске управе Крагујевац, Горана Јоксимовића, наша школа је ушла у трку за ову вредну награду. Налазили смо се у области 'ЗАПАД' заједно са школама из Аранђеловца, Пријепоља, Лучана, Сталаћа, Варварина, Сикирице, Новог Пазара... Од првог дана ове акције, сви наши ученици и сви запослени заједно са директорком, дали су све од себе да наша школа сакупи што више гласова. Анимирали смо све које познајемо, пријатеље, рођаке, родитеље ученика, бивше ученике, колеге из других школа и многе друге, како бисмо били у првих пет пласираних школа. Трудили смо се да се свакога дана рекламирамо на друштвеним мрежама, како би нас што више људи видело и помогло нам својим гласом. Борба у нашој групи је била неизвесна до последњег дана. Ми смо од почетка заузели позицију међу пет првопласираних и успели смо да ту до краја и останемо. Сам завршетак гласања дочекали смо управо на 5. месту са 3214 гласова. Колико је наш успех велики, говори и чињеница да смо иза себе оставили школе из Аранђеловца и Новог Пазара, школе много веће него што је наша. Надамо се да ће ова значајна награда, у вредности од 1 милиона динара, много помоћи нашим ученицима и запосленима да наставе да развијају своје дигиталне компетенције и у томе буду још бољи и успешнији. Баш као што је и наша школа...

Screenshot 20210608 080018

Copyright © 2021 ОШ "Живко Томић" Rights Reserved.