У оквиру Једносменског рада и обележавања овогодишњег Националног дана без дуванског дима, који има за циљ да истакне важност превенције и борбе против пушења и значај упражњавања здравих стилова живота, наставница грађанског васпитања Оливера Чолић је са ученицима петог и шестог разреда, у првој недељи фебруара 2021. год., реализовала радионицу под називом „Јеленина прича“, у циљу превентивног упознавања младих са штетним последицама конзумирања цигарета. Хамером су представљени неки од разлога зашто нам је лепше и боље без дуванског дима.

Истим поводом, у оквиру Једносменског рада и додатних часова биологије, а уз помоћ наставнице Светлане Коцић, ученици су анкетирали чланове уже и шире породице, 60 испитаника и добили одговоре на питања када су они почели са конзумирањем цигарета, колико новца издвајају, да ли имају здравствених проблема, да ли планирају да престану са коришћењем и на многа друга питања.

dd 1    dd2

У склопу континуиране едукације деце о значају здравља и о факторима који га нарушавају и чувају,

са стицањем знања и усвајања облика понашања који ће унапређивати здравље код деце,

наставница Оливера Чолић је одржала презентацију ученицима првог разреда

под називом “Упознајмо вирусе и бактерије та невидљива створења“, у петак 05.02.2021. године.

У првом делу радионице ђаци су упознати са основним чињеницама о вирусима и бактеријама

, где живе, како се преносе, шта би требало да раде да се заштите, а шта ако се заразе...

Затим је уследила дискусија где су ученици постављали  питања и дилеме,

а све у циљу да своју бригу о тренутној неповољној епидемиолошкој ситуацији сместе у одговарајући угао гледања.

sa

У оквиру пројекта „Еко-школа“ који има за циљ подизање свести ученика

да постану главна покретачка снага промена одрживог друштва кроз забаву и активно учење,

током месеца јануара 2021. год., ученици виших разреда су у сарадњи са наставницом биологије,

Светланом Коцић, истраживали како помоћи дивљим животињама у току зиме.

На терену су обавили разговоре са ловцима и фотографисали начин на који дивље животиње

добијају храну у специфичним временским условима, а поједини ученици су и илустровали дивље животиње

и апеловали да не ловимо већ помогнемо угроженим врстама.

Copyright © 2021 ОШ "Живко Томић" Rights Reserved.