Обогаћен једн рад

четвртак, 12 децембар 2019 08:59

Новогодишњи украс из Шаторње заблистао на Фестивалу

науке у Београду

Београд, Топола – У периоду од 5. до 8. децембра на Београдском сајму одржан је 13. Фестивал науке на ком је ове године учествовало више од 60 научних и образовних институција из Србије и из иностранства. У сусрет фестивалу, креативни тим расписао је почетком школске године велики наградни ликовни конкурс за ученике основних школа под називом "Мој откачени, свемирски, новогодишњи украс". Ученици ОШ „Живко Томић" из Доње Шаторње показали су изузетну креативност и у своју школу донели награду.
„Школарци су и ове године били позвани да се препусте машти и на креативно-забаван начин направе науком инспирисан украс за јелку, који је био изложен на 13. Фестивалу науке. На овогодишњи конкурс приспело је више од 400 дечјих радова из 185 школа широм Србије. Стручни жири прогласио је 15 добитника и то прво, друго и треће место у четири категорије: Добитника у категорији први и други разред, у категорији трећи и четврти разред, у категорији пети и шести разред и у категорији седми и осми разред. Победници су такође проглашени и у категоријама за изузетну награду и комбиновано одељење", изјвила је за ТопПрес директорка школе Марија Обрадовић.
У категорији пети и шести разред: Прво место су освојили ученици из Пландишта, ОШ „Доситеј Обрадовић", друго место ученици из Доње Шаторње, ОШ „Живко Томић" док је треће место припало ђацима из Београда, ОШ „Љуба Ненадовић".
ТопПрес

Последње ажурирано четвртак, 12 децембар 2019 10:42

Дан Школе ПДФ Штампа Ел. пошта
среда, 20 новембар 2019 19:30

Дан школе

ОШ „Живко Томић" Дан школе традиционално прославља 19. новембра. На овај дан наставници и ученици се присећају прошлости на којој се темељи образовна и културна садашњост и будућност.
Овогодишња приредба поводом Дана школе посвећена је двоструком јубилеју – обележавању стогодишњице од рођења Живка Томића по којој школа носи име и обележавању сто четрдесет година од рођења нашег знаменитог научника Милутина Миланковића. Такође, овом приликом је промовисан први број Школског забавника. Наиме, реч је о електронском часопису који је настао као продукт пројекта Обогаћени једносменски рад. Најављен је и почетак рада фискултурне сале чији радови се приводе крају.
Прославу овог дана својим присуством су употпунили, поред запослених у школи, ученика и родитеља, представници локалне самоуправе, представници Школске управе и директори средњих и основних школа.

Последње ажурирано среда, 20 новембар 2019 19:46
Опширније...